Wintermann 400 VDR Pro

by Poliuretan Polska

Urządzenie do natrysku i injekcji pian PUR

Wintermann® 400 VDR Pro jest nowoczesnym, niedrogim i wielofunkcyjnym systemem natrysku, zalewu, injekcji i dozowania pian PUR. Wyposażony jest w lekkie przewody grzewcze, system recyrkulacyjny, mały, lekki i poręczny – wielofunkcyjny pistolet natryskowo – injekcyjny. 
Wintermann® 400 VDR Pro, to doskonała alternatywa dla dużych, znacznie droższych i cięższych maszyn natryskowych, systemów injekcji poliuretanu oraz systemów do zalewania form. 

Wielofunkcyjna potęga

Wielofunkcyjność systemu Wintermann® 400 VDR pozwala na stosowanie go w fabrykach przy produkcji wyrobów poliuretanowych oraz podczas natrysku piany w dowolnych warunkach. 
Wintermann® 400 VDR Pro to wygoda, prędkość, nowoczesność. Wintermann® 400 VDR to jedyne w swoim rodzaju urządzenie pozwalające na regulację stopnia dozowania składników piany PUR. Nastawne proporcje mieszczą się w zakresie od 2:1 – poprzez 1:1, aż do – 1:2.
Szeroka gama zastosowań i uniwersalność urządzenia zostały uznane przez wielu klientów za podstawowy atut. Zaledwie w 15 minut można przełączyć urządzenie z trybu natrysku piany PUR do obsługi procesu wtryskiwania piany w zamknięte przestrzenie. Natomiast przełączenie urządzenia w tryb natrysku hybrydy polimocznikowej to zaledwie 10 minut! 
Pistolet Wintermann® XP3 zapewnia natrysk piany poliuretanowej, natrysk hybryd polimocznikowych F-75 oraz po zamianie dołączonej pokrywy dyszy natryskowej – zapewnia bezpośredni wtrysk poliuretanu do form i pomiędzy konstrukcje budowlane. 

Dostępny pełen wachlarz końcówek

Dostępny pełen wachlarz końcówek (dysz) natryskowych pozwala na precyzyjną kontrolę procesu natrysku. 

Wintermann® 400 VDR Pro to urządzenie, które dzięki zmiennej proporcji dozowania rozszerza Państwa możliwości o pracę nie tylko w branży budowlanej ale również w branży produkcji rozwiązań opartych na poliuretanach różnych rodzajów.

Serwis

TBH Polska Sp. z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem i serwisem marki Wintermann® w Europie. 

Zgodnie z polityką naszej firmy oferujemy rozbudowany system szkoleń i serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego urządzeń marki Wintermann® w Europie. 

Nasza firma jest producentem różnych urządzeń CNC oraz natryskowych. 

Pistolet Graveco® Raptor IV oraz systemy recyrkulacji, regulacji mocy i inne komponenty są również projektowane i produkowane w siedzibie naszej firmy.

Zapewniamy możliwość zakupu urządzenia w leasingu

Posiadamy możliwość zaprojektowania i wykonania dla Państwa maszyn o zastosowaniu specjalnym lub działających według projektu klienta.

Zapewniamy możliwość zakupu urządzenia w leasingu i na kredyt współpracujemy z wieloma uznanymi firmami leasingowymi. 

Przygotowujemy samochody dostawcze do kompleksowego świadczenia usług natryskowych.

Zastosowanie

 • dozowanie poliuretanu i materiałów o zmiennej proporcji składników modulowane od 2:1 do 1:2 
 • dozowanie materiałów płynnych 1:1
 • spienianie poliuretanu, produkcja polimocznika 
 • produkcja wyrobów poliuretanowych, membran
 • wypełnianie studzienek, przestrzeni
 • wtryskarka, urządzenie specjalne
 • ocieplanie domów
 • ocieplanie chłodni, budynków inwentarskich, hangarów
 • ocieplanie i izolacja piwnic, wylewek, spichlerzy, silosów
 • uszczelnianie dachów
 • natrysk podwozia pojazdów
 • prace związane z hydroizolacją i inne
 • prace produkcyjne o wysokich wymaganiach dotyczących proporcji dozowania

Dane techniczne

Dane Techniczne-kliknij aby zobaczyć

Zobacz także