Komunikat – Ostrzeżenie

by Poliuretan Polska
oszustwo
oszustwo

Komunikat

Szanowni Państwo! Działając w interesie klientów niniejszym ostrzegamy przed możliwością oszustwa / utraty pieniędzy przy zakupie urządzeń.

W ostatnim czasie nasiliły się działania osób wprowadzających w błąd potencjalnych klientów poprzez naklejanie na urządzenia logo naszych produktów, sprzedaż urządzeń pod naszą marką i firmą, przez osoby nie związane z nami.

W związku z tym przestrzegamy Państwa przed zakupem urządzeń wyglądającym na “okazje”.

Na różnych portalach internetowych pojawiają się o 200-300 zł tańsze pistolety natryskowe Wintermann® i Graveco®, które nie są naszym produktem. Nie posiadają naszej gwarancji, ani jakości. Ich wartość to niejednokrotnie ułamek ceny.

Prosimy zwracać uwagę, że oszuści często używają  naszych nazw zastrzeżonych prawnie co jest naruszeniem prawa.

Zakup takego urządzenia może równać się z koniecznością jego wyrzucenia!

Nie ma żadnej możliwości naprawy w naszej firmie takiego pistoletu, ani nabycia do niego części zamiennych. W sytuacji gdy otyginalny produkt kosztuje kilka procent ceny wiecej – nie ma żadnego uzasadnienia dla takiego zakupu.

oszustwo na maszyne

Komunikat​

Od 2017 roku kwitnie również proceder sprzedaży “fałszywych urządeń”, osoby specjalizujące się w takiej działalności skupują ze złomu, uszkodzone lub inne urządzenia, wystawiają  je na portalach różnego typu (handlowych, ogłoszeniowych, aukcyjnych, poleasingowych), naklejają niejednokrotnie nasze loga, korzystają też z nazwy “TBH Polska” jako dostawcy systemu celem uwiarygodnienia sprzedaży.

Urządzenia takie (jak w załączonym zrzucie ekranu) są często “składakiem” niedziałających i niekompatybilnych części różnych producentów.

Falsyfikaty sprzedawane są pod marką Wintermann®, Graveco® i innymi, co stanowi przestępstwo ścigane prawem.

Takie urządzenie kupione jest na zadadzie przedpłaty – elementy nie pasują do siebie, nie pracują, są zatkane i jest to złom elektryczny, a odzyskanie środków nie wydaje się możliwe.

Kupujący niejednokrotnie traci całość wpłaconych pieniędzy!

Szanowni Państwo! Prosimy rozważnie kupować, nie zawsze gdy sprzedający podaje że urządzenie jest oryginalne – jest to faktycznie nasz produkt.

Każdą maszynę Wintermann można sprawdzić w naszej bazie!

Komunikat​

Szanowni Państwo! Nasze komunikaty to nie fikcja, to rzetelna informacja o osobach i firmach, które wykorzystują możliwość wprowadzenia w błąd.

W naszej branży, tak jak w każdej innej, w której obraca się pieniędzmi, występują osoby doskonale potrafiące podrobić lub podszyć się pod oryginalną markę, produkt, firmę.

Poszkodowani klienci niechętnie chwalą się porażką, czasem też dlatego, że stracili dorobek życia lub znaczną część środków finansowych.

Niejednokrotnie oszuści dysponują nowoczesnymi stronami internetowymi przygotowanymi przez agencje internetowe w sposób bardzo staranny, kosztowny i budzący zaufanie.

Nasza firma dokłada wszelkich starań, by kwestię podrabianych maszyn i podrabianych produktów chemicznych zwalczać – kontaktujemy się z portalami, policją, wzywamy do zaprzestania działań przestępczych.

Pamiętajcie Państwo jednak, że część opłaconych portali nie dba o to czy produkt jest oryginalny, strony www oszustów pojawiają się co chwilę i są coraz bardziej wyrafinowane.

Mamy nadzieje, że niniejsze ostrzeżenie ochroni Państwa przed oszustwem.

podróba

Komunikat​

Szanowni Państwo!

Wraz z dynamicznym rozwojem naszego portalu i rozwojem naszej firmy i kooperujących producentów pojawił się w ostatnim czasie proceder polegający na kradzieży naszych zdjęć, opisów, artykułów i zdjęć produktów firm, które reprezentujemy. W celu, jak sądzimy, łatwego pozyskania korzyści majątkowych.
Firmy i osoby, podszywające się pod naszą markę oraz nierzadko naruszające prawo, tworzą strony internetowe dokonując kradzieży naszych zdjęć i opisów produktów.
 
Umieszczają ogłoszenia na darmowych portalach. Reklamują się, jako “dystrybutor”, “autoryzowany serwis”, “okazja zakupu maszyny do poliuretanu”, umieszczając na stronach internetowych zdjęcia dystrybuowanych przez nas urządzeń – przy czym często ceny na powyższe urządzenia są rażąco niskie, a okres gwarancji na urządzenia dłuższy.  Często, aby zmylić klienta, nielegalnie pobierane zdjęcia opisuje się innymi opisami lub nawet zmienionymi nazwami.
 
Szczególnie należy zaznaczyć, iż w/w zdjęcia są wykonane przez nas lub przez naszych dostawców i producentów oraz iż pobrane są bez ich wiedzy i zgody.
 
Niestety docierają do nas informacje, że klienci skuszeni niższą ceną wpłacali pieniądze na takie urządzenia. W rezultacie pieniądze utracili całkowicie lub otrzymali podrobione wersje urządzeń bez wsparcia technicznego realizowanego przez naszą firmę w Europie.
 
Firmy, które mianowały się “autoryzowanym dystrybutorem” urządzeń szybko “umywały ręce” od odpowiedzialności, zmieniały profil lub po prostu znikały.
podróba graveco

Komunikat​

W zaistniałej sytuacji zmuszeni jesteśmy ostrzec Państwa przed podróbkami oraz kopiami naszych urządzeń oraz przed dokonywaniem transakcji z podmiotami podającymi się za “autoryzowanych dostawców, sprzedawców i serwisantów” dystrybuowanych przez nas na zasadach wyłączności systemów.

W związku z tym w imieniu naszej firmy oświadczam, na podstawie udzielonych mi pełnomocnictw oraz zawartych umów, które są dostępne w siedzibie naszej firmy:
 
Firma TBH Polska Sp. z o.o. jest jedynym i wyłącznym autoryzowanym dystrybutorem i serwisem urządzeń w Europie: marki Graveco GD-40, Graveco GD-50, Graveco GD-80, Graveco GD-100, urządzeń FD-411, FD-311, FD-211, oraz całej serii urządzeń natryskowych Cosmostar, Pistoletów Graveco Raptor oraz maszyn do spieniania poliuretanu FoamTornado.
 
 Jesteśmy między innymi wyłącznym dystrybutorem w Europie Cosmostar CHING-YEA MECHANICAL INDUSTRY CO., LTD ,Taipei City, Taiwan oraz wyłącznym dystrybutorem Jinan Saijun CNC Technology Co., Ltd. co mogą Państwo potwierdzić bezpośrednio u w/w producentów.
 
Na dzień dzisiejszy nie istnieje w Polsce żaden inny autoryzowany bezpośrednio przez producenta dystrybutor i serwis powyższych produktów.
 
Urządzenia podobne lub nawet identycznie wyglądające lub kupione na podstawie skradzionych fotografii poza naszym kanałem dystrybucji nie są objęte naszą gwarancją w Europie, nie są objęte też naszym darmowym wsparciem technicznym, szkoleniem i pomocą w uruchomieniu oraz obowiązkiem dostarczania przez nas polskiej instrukcji obsługi, certyfikatów, procedur startu itd. Urządzenia nabytego poza naszym kanałem dystrybucji nie można w naszej firmie nieodpłatnie naprawić.

Komunikat​

Ponieważ w przypadku zakupu maszyn do poliuretanu najistotniejszym elementem systemu jest zapewnianie klientowi ciągłości pracy urządzenia, rzetelnego i autoryzowanego przez producenta serwisu i szkoleń nasza firma traktuje to zagadnienie jako priorytet.

Klient nabywając urządzenie z niewiadomego źródła jednocześnie pozbawia się wszystkich najważniejszych benefitów, które oferujemy i ponosi wyłączną odpowiedzialność za swój wybór. Ponadto klient musi pamiętać, że oszczędzając pozornie kilka procent może ponosić bardzo duże ryzyko utraty całości inwestycji.

 Jednocześnie informuję, iż nie ponosimy żadnej odpowiedzialności, za firmy i osoby, które bez naszej zgody i wiedzy przywłaszczyły sobie zdjęcia dystrybuowanych produktów i oferują je w sieci.
Informuję również, że prowadzimy zaawansowane postępowania prawne, mające na celu zaprzestanie podobnych praktyk przez nieuczciwych sprzedających.
 
Będziemy niezależnie od kosztów ścigać każde naruszenie prawa, przestrzegamy zatem przed pobieraniem treści naszych stron bez pisemnego zezwolenia.
 
Drogi kliencie – pamiętaj – maszyny zakupione poza naszą siecią dystrybucji:
 
1. Nie są objęte gwarancją producenta realizowaną przez nasz autoryzowany serwis
2. Nie są objęte pomocą techniczną ani szkoleniem
3. Nierzadko nie są przeznaczone do pracy w Europie (np. w Singapurze średnia miesięczna temperatura wynosi 28 stopni Celsjusza), nie ma tam zimy, urządzenia nie muszą być przystosowane do pracy w temperaturach niższych niż 25 stopni!!! Można to sprawdzić: tutaj
4. Mogą nie posiadać legalnych certyfikatów CE, wprowadzanie takiego urządzenia do obrotu gospodarczego może być karalne, a korzystanie bardzo ryzykowne. Informacja o legalności: +48 61 8963 615
 
 
W związku z tym, że nasze urządzenia, oferowane przez nas usługi i produkowane w naszej firmie  komponenty maszyn cieszą się dobrą opinią, uznałem, że o powyższej sytuacji musimy poinformować Państwa niezwłocznie, by nie narażać potencjalnych klientów na poważne szkody.
Prosimy o rozwagę w podejmowaniu decyzji i wzięcie pod uwagę powyższego oświadczenia.
 
 
Informację dodatkową o urządzeniach mogą Państwo uzyskać pod numerami: 605 061 913, 605 061 944, 61 8963615
 
 
Z poważaniem
 
Jacek Miklasiewicz
 
Prokurent Spółki
 

Zobacz także