Mogą Państwo skorzystać z naszego uproszczonego kalkulatora do obliczania ilości zużycia materiału. Prosimy pamiętać o fakcie, że w trakcie natrysku wiele czynników odgrywa olbrzymią rolę w uzyskaniu końcowego pożądanego efektu aplikacji.
Są to między innymi:
– doświadczenie aplikującego
– urządzenie natryskowe (czytaj: prawidłowo skonfigurowane, a nie najdroższe)
– wilgotność
– rodzaj powierzchni
– nierówność powierzchni
– temperatura otoczenia
– temperatura powierzchni
– inne
Prosimy również pamiętać, iż w naszej ocenie najuczciwszym rodzajem rozliczenia z wykonawcą jest rozliczenie się z nim “na zużyte/zaaplikowane kilogramy” materiału, a nie jak zwykło się umawiać “na metry kwadratowe”.
W naszej ocenie stosowane często rozliczenia na metry kwadratowe bywają krzywdzące dla klienta, albowiem wówczas w interesie wykonawcy jest wykonanie owego metra “jak najtaniej” co często niestety jest polem do nadużyć.
W przypadku rozliczania się “za kilogram”, niezależnie od tego jakie czynniki będą działać na budowie, zawsze wykonawca pracuje tak jakby “wykonywał pracę dla siebie – we własnym domu”, a klient zawsze otrzymuje to, za co zapłacił.
Dlatego właśnie udostępniliśmy Państwu powyższy kalkulator wykonawcy.
Kalkulator oblicza dane dla wszystkich pian (otwartych/zamkniętych/uelastycznionych) dostępnych na rynku, a sugeruje jedynie te, jedne z najlepszych, które w naszej ocenie warto użyć.
Uwaga!
Parametr: Gęstość piany w kg / m3 oczytuje się z karty technicznej piany (każda piana posiada taką kartę “MSDS” – material specification data sheet ), ważne by w kalkulator wpisać “realną gęstość” a nie gęstość podaną przez producenta i zbadaną w laboratorium. Realne parametry rozrostu piany poda Państwu nasz wykonawca. Zazwyczaj parametr ten oscyluje -10% , +32% w stosunku do danych producenta stwierdzonych w laboratorium. Jeśli Państwo nie znacie tego parametru – prosimy skorzystać z opcji “szybkiej wyceny” dla powierzchni 200m2, a następnie skorygować wartości i obliczyć zużycie materiału. Ważne jest również, aby za wszelką cenę nie stosować materiałów o za małej gęstości (aby uzyskać najniższą cenę). Materiał powinien być odpowiednio dobrany, a nie najlżejszy lub najtańszy.